Monitoring
Specjalizujemy się w instalacji monitoringu IP
Sprawdź, dlaczego warto nas wybrać i dlaczego warto zaufać kamerom.
Właśnie odkryłeś dwa wgniecenia w drzwiach Twojego nowego Mercedesa. Auto stało całą noc na podjeździe, a dzień wcześniej na pewno tej szkody nie było. Po krótkich oględzinach i rozmowie z sąsiadem wiesz już, że dzieci bawiły się na ulicy, rzucając kamieniami. Nie ma jednak winnego, ponieważ nie ma sprawcy przyłapanego na gorącym uczynku, straty musisz pokryć z własnego ubezpieczenia. Gdybyś miał monitoring, sytuacja byłaby o wiele prostsza. Między innymi z powodu takich sytuacji, wielu właścicieli prywatnych posesji decyduje się na montowanie kamer przed domem. Sprawdź więc, dlaczego warto i na co zwrócić uwagę przy montażu?
Dlaczego warto montować kamery na posesji?
Montowanie kamer na własnej posesji jest dość rozsądnym i przemyślanemu działaniem. Taka forma zabezpieczenia skutecznie odstrasza przypadkowych złodziei i pozwala Ci również obniżyć koszty ubezpieczenia domu (im więcej form zabezpieczeń, tym niższa cena polisy). Na tym jednak plusy się nie kończą. Monitoring pozwala na bieżąco weryfikować, co się dzieje na Twojej posesji, również kiedy jesteś w pracy czy na urlopie. Kamery są o wiele lepsze niż oczy nawet bardzo ciekawskiego sąsiada, ponieważ obserwują Twój dom i okolicę 24 godziny na dobę.
Wiesz więc,
- czy dzieci z pobliskiej okolicy wyrządziły jakieś szkody,
- czy ktoś niepowołany zaglądał na Twoją posesję
i możesz także udowodnić szkody, wyrządzone przez naturę, które zgłaszasz do ubezpieczenia.
Monitoring ułatwia też pracę policji w razie włamania do Twojego domu, kradzieży pojazdu z posesji czy innego typu wandalizmu.
Także w mieszkaniu warto założyć sprawny system monitoringu. I to nie tylko by uchronić się przed poważnymi skutkami włamania. Monitoring sprawdzi się również, kiedy w mieszkaniu zostawiasz dzieci pod opieką opiekunki. To świetny sposób, by zweryfikować, czy dzieci mówią prawdę na temat ewentualnego niewłaściwego zachowania wynajętej przez Ciebie osoby.
Gdzie zamontować kamery?
Nic nie da nawet najlepszy system monitoringu, jeśli kamery zostaną umieszczone w złym miejscu. Np. nie będą obejmować wejścia do budynku czy okna balkonowego od tarasu albo np. drzewo czy garaż sąsiada będą zasłaniać widok. Dlatego montaż kamer warto zostawić fachowcom, którzy szybko ocenią, gdzie warto zamocować kamery.
Ważne jest też, czy:
- chcesz, by system monitoringu był widoczny,
- wolisz ukryć kamery, tak by nie były widoczne dla innych osób,
- zależy Ci na uchwyceniu obrazu tylko na zewnątrz posesji, czy chcesz mieć pod kontrolą np. również pokój dziecięcy albo salon.
Istotne jest także, ile kamer potrzebujesz, by w pełni i bezpiecznie chronić swoje mienie. Kamery mogą obejmować samo wejście, miejsce postoju dla samochodu, ale również okolice przed domem.
Kamery oparte na wifi – kiedy się sprawdzą?
Jeśli zastanawiasz się jaki monitoring wybrać do domu jednorodzinnego, to zwróć uwagę nie tylko na zasięg i zalety takiego rozwiązania ale również na sam montaż. Łatwiejsze do zainstalowania będą kamery oparte na wifi, musisz jednak pamiętać, że takie rozwiązanie odznacza się też wadami. Takie kamery są częściej narażone np. na ataki hakerskie oraz na awarie systemu. Musisz też pamiętać, o permanentnym podłączeniu kamer do sieci internetowej wifi. Montaż nie jest skomplikowany. Wystarczy je zainstalować we właściwym miejscu i zintegrować z siecią internetową w domu. Dzięki temu kamera prześle obraz na dowolne urządzenie - komputer, laptop albo nawet smartfon. Sam zdecydujesz, na jakim urządzeniu chcesz mieć podgląd obrazu z kamery. To innowacyjne rozwiązanie daje Ci sporo opcji do wykorzystania. Kamerą możesz również zarządzać przez Internet, a podgląd obrazu możesz mieć nawet jeśli właśnie przebywasz na urlopie (pod warunkiem, że masz opcję podglądu na żywo). Obsługiwane przez wici kamery są również mniej widoczne i odznaczają się mniejszą awaryjnością. Decydując się na konkretny system monitoringu zwróć uwagę również :
- na jakość obrazu
- oraz możliwość zapisu nagrań na karcie SC ale i „w chmurze“.
Zapis „do chmury” oczywiście nie jest priorytetem, ale jeśli zależy Ci np. na przechowywaniu nagrań z dłuższego okresu, to zdecydowanie warto o tym pomyśleć. Przydatne to będzie również, jeśli jesteś często w podróżach i dom pozostaje bez nadzoru dłużej niż dwa tygodnie. Wtedy konieczne jest stworzenie opcji do pewnego przechowania wszystkich nagrań.
Kamery typu bullet albo kopułkowe – dlaczego są lepszym rozwiązaniem?
Choć na pierwszy rzut oka konieczność okablowania systemu monitoringu, wiercenia dziur i łączenia całego systemu w sprawną całość, wydaje się dość skomplikowanym procesem, to w rezultacie jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Taki system monitoringu zapewnia naprawdę dobrą ochronę dla Twojego mienia i jeśli kamery montujesz nie tylko po to, by odstraszyć złodziei – amatorów, bądź zweryfikować, czy syn sąsiada nie uszkodził Ci samochodu, to warto zdecydować się właśnie na system przewodowy. Również nasza firma częściej poleca systemy przewodowe. Są mniej awaryjne i zapewniają więcej funkcji. Również kamery wykorzystywane w systemie przewodowym odznaczają się większą ilością przydatnych funkcji. Takie kamery przewodowe posiadają m.in. :
- mocniejszą i wytrzymalszą obudowę,
- szerszy zasięg działania (również w nocy, gdzie podczerwień ma zasięg np. aż do 40 metrów, a w kamerze bezprzewodowej tylko około 7 metrów),
- czytnik twarzy,
- czy czujnik przekraczania linii czy wtargnięcia na posesję.
Oczywiście wszystko zależy od modelu kamery, którą wybierzesz. Zazwyczaj jednak już w standardzie kamery przewodowe odznaczają się znacznie lepszymi parametrami technicznymi.
Co z okablowaniem?
Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, montaż kamer przewodowych również jest prostym i szybkim zabiegiem. Wszystko odnosi się do specjalnego zasilania PoE, które polega na wykorzystaniu tylko jednego rodzaju okablowania, tak zwanej skrętki komputerowej, umożliwiającej jednoczesne zasilanie urządzeń i przesyłania danych. To znacznie ułatwia instalację, ale również eliminuje jej awaryjność w przyszłości.
System PoE działa zarówno w przypadku kamer kopułkowych, jak i również sprawdzonych i polecanych do monitoringu przydomowego, klatek schodowych czy obiektów przemysłowych kamer typu Bullet.
Hikvision – sprawdzona i rzetelna marka również na polskim rynku
Niewątpliwie parametrem determinującym jakość i solidność funkcjonowania każdego monitoringu, jest wybór właściwego producenta urządzeń. Firma New Home w pełni opiera się na rozwiązaniach i nowoczesnej technologii, cenionej na całym świecie marki HIKVISION. Wysokie standardy, innowacyjne patenty i przydatne funkcje przekładają się na dobrej jakości sprzęt do monitoringu. Hikvision debiutował w 2001 roku, jednak dzięki dopasowaniu swojej oferty do nawet bardzo indywidualnych potrzeb klienta, stał się w szybkim czasie liderem w systemach do monitoringu. Z tą firmą można z powodzeniem zainstalować zarówno mniejszą sieć domową, jak i rozległą, zaawansowaną sieć nadzoru przedsiębiorstw, magazynów czy większych obiektów użyteczności publicznej. Hikvision od ponad czterech lat swoje skuteczne i trafne pomysły wdraża również na rynku polskim. Szukasz sprawdzonego, wytrzymałego i funkcjonalnego sprzętu? Zerknij na ofertę marki Hikvision.
O czym pamiętać przy wyborze kamery zewnętrznej i wewnętrznej?
Twoje kamery mogą mieć różne funkcje. Co jest tutaj istotne?
- Jeśli instalujesz kamery wewnętrzne, to pamiętaj, by kamera miała dobre pole widzenia również w nocy (kiedy światło jest zgaszone), by cechowała się m.in. detektorem ruchu i reagowała alarmem np. na płacz dziecka.
- W przypadku kamery zewnętrznej istotny może być np. wydajność akumulatora. Znajdziesz takie kamery np. REOLINK GO GSM, gdzie akumulator zapewni Ci wydajną pracę nawet przez okres trzech miesięcy. Jeśli do tego jest opcja powiadomienia o wyczerpanym stanie baterii, to będziesz mógł odpowiednio wcześniej zapobiec przerwom w działaniu monitoringu.
- Kamera zewnętrzna musi mieć również dobry czujnik ruchu i optymalny tryb nocny. Zasięg działania powinien być co najmniej 10m.
- W przypadku każdej z kamer ważne są również powiadomienia alarmowe, np. na wskazany numer telefonu czy wraz ze zdjęciem na podany adres e – mail.
- Opcja wyłączenia syreny alarmowej – przydaje się czasem zwłaszcza opcja dezaktywacji syreny.
- Podgląd na żywo – jeśli chcesz wiedzieć, co się dzieje w Twoim domu, kiedy jesteś na urlopie, ta funkcja jest dla Ciebie wręcz niezbędna.
- Obudowa kamery – zwróć uwagę, by była m.in. wodoszczelna, odporna na brud, kurz oraz, by materiał z jakiego jest wykonana, zapewniał jej ochronę przed próbą zniszczenia. Tutaj polecane są szczególnie kamery typu Bullet czy kopułkowe.
MONITORING WIZYJNY POZWALA:
- Wyeliminować kradzieże,
- Zwiększyć poczucie bezpieczeństwa ,
- Wyjaśnić nieprawidłowości zaistniałe na monitorowanym obszarze,
- Usprawnić pracę policji (podłączenie do monitoringu miejskiego)
- Przyłapać sprawcę na gorącym uczynku (kamery ukryte),
- Zdyscyplinować pracowników.
Wieloletnie doświadczenie w zakresie instalacji systemów monitoringu wizyjnego (potocznie zwanego CCTV) pozwala nam oferować kompletny zakres realizacji systemów, od projektowania, poprzez fachową pomoc oraz doradztwo techniczne w zakresie funkcjonalności, po instalację oraz wdrożenie nowoczesnych rozwiązań. Proponujemy nowoczesne i innowacyjne rozwiązania, które skutecznie obserwują pożądane obszary i umożliwiają sprawną identyfikację zdarzeń i osób. Zdalny monitoring ip Fibaro to jeden z bardziej pożądanych elementów systemu inteligentnego budynku. Szerokie grono zadowolonych klientów odczuwa już korzyści, uzyskanych poprzez nasze instalacje monitoringu w Łodzi i innych miastach.